INFO tacx

TACX - o společnosti

Společnost Tacx je tradičním výrobcem cyklo sortimentu z Holandska. Značka Tacx je zároveň jedničkou na trhu domácích trenažérů a válců.

Na veletrhu Intercyle '95 konaném v Kolíně nad Rýnem byly poprvé představeny dva technicky vyspělé ergotrenažéry (Basic a Excel) nabízející počítačové měření výkonu. „Jízda na kilometry vyšla z módy – teď tu byly watty!“ Prokázalo se, že jde o naprostou špičku v oblasti ergotrenažérů, neboť tyto umožňovaly trénink při nepřetržitém měření tepové frekvence a obsahovaly standardní software zajišťující specifické analýzy tréninku.

Na podzim roku 2001 byl uveden „i-Magic Virtual Reality Trainer“ (trenažér i-Magic s virtuální realitou), který domácí trénink proměnil na skutečné dobrodružství. Došlo k vytvoření virtuálního, interaktivního světa, který můžete slyšet, vidět i prožívat.

V roce 2003 představila společnost Tacx ergotrenažér Flow, který stál na počátku nové generace. V roce 2005 bylo rozšířeno portfolio o ergotrenažér Cosmos a virtuální trenažér Fortius, využívající motorovou brzdou s vysokým výkonem, která umožňuje simulaci jízdy z kopce. V roce 2011 byl Fortius nahrazen modelem Genius, který byl vylepšen o bezdrátovou komunikaci brzdy, ovládací jednotky, zatáčecího modulu a PC, pomocí ANT přenosové technologie.

Element „hraní“ je ještě více zdůrazněn obrovským množstvím nabízených možností. Jednou z nich je i Real Life Video (Video z reálného života), které vašemu trenažéru s virtuální realitou dodá zcela nový rozměr. Můžete si totiž přímo doma projet legendární trati nacházející se v mnoha různých zemích.

V roce 2009 uvedl Tacx na trh revoluční novinku, plně bezdrátový model Bushido. Tento trenažér využívá motorovou brzdu využívající pro brzdění energii, kterou si sami vyrobíte, takže jej není potřeba připojovat k elektrické síti. Novinkou jsou také válce Antares s konickými válci, díky kterým je jízda na nich snadnější. 

Na jaře 2014 Tacx tento model ještě zdokonalil a ovládací jednotku nahradil ovládáním pomocí tabletu nebo smartphone. Tento model nazval Bushido pro tablet.

Pro sezónu 2014/15 připravil celou řadu trenažérů s tímto způsobem ovládáním, kterou nazval Smart. Jedná se o modely Genius, Bushido, Vortex a Satori.

V sezoně 2015/16 připravil další revoluční model - Neo (nejvyšší model současné nabídky), u kterého se přenáší výkon z pedálů rovnou na brzdu a díky tomu je trenažér tak tichý, že slyšíte pouze váš řetěz.

Po úspěchu modelu Neo připravil Tacx pro sezónu 2016/17 ekonomičtější verzi tohoto konceptu, model Flux.

Ve stejném roce začal prodej modelu Magnum, který jde s pojetím domácího tréninku ještě dále, než bylo doposud zvykem. Magnum vychází z konceptu běžeckého pásu a lze jej tak používat, ale zároveň je možné na něm jezdit i na kole. Max. simulovaný sklon je 15%. 

Kromě domácích trenažérů vyrábí společnost Tacx i nářadí pro cyklisty, stojany pro servis, láhve na vodu a košíky na láhve. Nejnovějším přírůstkem do sortimentu jsou blatníky a brašny pod sedlo.


informace k produktům info@uniag.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
|*Doporučená maloobchodní prodejní cena (MOC) je pouze informativní a slouží pro orientaci. Výše prodejních cen je stanovena jednotlivými prodejci.|
| provozovatel: UNIVERSE AGENCY spol.s r.o. | zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 13534 |
| provozovna: Botičská 419/2, 128 00, Praha 2 | IČ:45789347 | DIČ:CZ45789347 | © 2017 | eMCee verze 1.20170202 |